VIDEO Meci nebun pentru echipa lui Reghecampf la arabi. Ce a păţit fostul tehnician al Stelei în ultimele 20 de minute ale derbyului din Emirate

0
Laurenţiu Reghecampf

Laurenţiu Reghecampf, tehnicianul lui Al Wahda, a avut parte de un meci absolut incredibil împotriva celor de la Al Ain.

La pauză, liderul din Emirate conducea cu 2-0, dar Al Wahda, trupa fostului tenician stelist, a egalat în minutul 70.

Finalul de meci a fost senzaţional, dar din păcate pentru Al Ain. Pentru Reghe şi Al Wahda totul s-a prăbuşit şi echipa s-a îndepărtat de câştigarea titlului în Emirate. 72, 74, 79, 90+3 sunt minutele în care Al Ain a reuşit să marcheze cele patru goluri care au aruncat prosopul pentru Al Wahda. Pe final de meci, echipa antrenată de Reghecampf a punctat doar la cartonaşe roşii, Akberi şi Sharjee fiind trimişi mai devreme la cabine.

În urma acestui rezultat, Al Ain a făcut 41 de puncte, în timp ce Al Wahda a rămas cu 37 de puncte.