VIDEO Luis Suarez a ajuns de râsul planetei: Ce i-a putut cere arbitrului după ce portarul i-a trimis şutul în corner

Copa America 2019, găzduită de Brazilia, furnizează, în fiecare noapte, partide spectaculoase, goluri superbe, dar şi faze hilare.

Ştiri pe aceeaşi temă

Luis Suarez (32 de ani) e printre cei mai buni atacanţi din lumea fotbalului, însă gesturile sale dovedesc că, totuşi, nu e un tip foarte inteligent.

Mai nou, când nu-şi muşcă, efectiv adversarii de nervi, vârful naţionalei Uruguay-ului cere henţ la portar pe motiv că acesta a respins în corner din interiorul careului mic! Faza s-a petrecut în prima repriză a meciului pe care Uruguay l-a câştigat în faţa celor de la Chile, scor 1-0 (Cavani 82) şi a devenit virală, în doar câteva ore, în mediul online.

Uruguay a câştigat grupa C şi s-a calificat, alături de Chile, în sferturile Copei America 2019. Iată partidele din această fază: