VIDEO Golul serii în preliminariile Euro 2020 s-a marcat în Olanda - Germania. Toate rezultatele şi marcatorii din grupele de calificare

VIDEO Golul serii în preliminariile Euro 2020 s-a marcat în Olanda - Germania. Toate rezultatele şi marcatorii din grupele de calificare

Serge Gnabry

Germania a reuşit să învingă Olanda, în deplasare, scor 3-2, într-o partidă în care Gnabry a marcat golul serii în Europa.

Ştiri pe aceeaşi temă

Grupa A
Bulgaria – Muntenegru 1-1 (Nedelev '89 pen. / Mugosas '50)
Anglia – Cehia 5-0 (Sterling '24, '62 '68, Kane'45+2, Kalas '84 aut.)

Luni, 25 martie
Muntenegru – Anglia 21:45
Kosovo – Bulgaria 21:45

Grupa B

Portugalia – Ucraina 0-0
Luxemburg – Lituania 2-1 (Barreiro '45, Rodrigues '55 / Cernych '14)

Luni, 25 martie
Portugalia – Serbia 21:45
Luxemburg – Ucraina 21:45

Grupa C

Irlanda de Nord – Estonia 2-0 (McGinn '56, Davis '75 - pen.)
Olanda – Belarus 4-0  (Depay '1, '55 - pen., Wijnaldum '21, Van Dijk '86)

Irlanda de Nord – Belarus 2-1 (Evans '30, Magennis '87 / Stasevich '33)
Olanda – Germania 2-3 (de Ligt '48, Depay '63 / Sane '15, Gnarby '34, Schulz '90)

Grupa D

Georgia – Elveţia 0-2 (Zuber '57, Zakaria '80)
Gibraltar – Irlanda 0-1 (Hendrick '49)

Marţi, 26 martie
Elveţia – Danemarca 21:45
Irlanda – Georgia 21:45

Grupa E

Slovacia – Ungaria 2-0 (Duda 43, Rusnak 85)
Croaţia – Azerbaidjan 2-1 (Barisic 44, Kramaric 79 / Sheydaev 19)

Ţara Galilor – Slovacia 1-0 (James '5)
Ungaria – Croaţia 2-1 (Szalai '34, Patkai '76 / Rebic '13)

Grupa F

Suedia – ROMÂNIA 2-1
Malta – Feroe 2-1 (Nwoko '13, Borg '77 / Thomsen '90+8)
Spania – Norvegia 2-1 (Rodrigo '16, Ramos '70 / King '64)

Marţi, 26 martie
ROMÂNIA – Feroe 21:45
Norvegia – Suedia 21:45
Malta – Spania 21:45

Grupa G

Israel – Slovenia 1-1  (Zahavi '55 / Sporar '48)
Macedonia – Letonia 3-1 (Alioski '11, Elmas '29, '90+3 / Isajevs '87)
Austria – Polonia 0-1 (Piatek '68)


Israel – Austria 4-2 (Zahavi '34, '45, '55, Dabbur '66 / Arnautovic '8, '75)
Slovenia – Macedonia 1-1 (Zajc '34 / Bardhi '47)
Polonia – Letonia 2-0 (Lewandowski '76, Glik '84)

Grupa H

Moldova – Franţa 1-4 (Ambros '89 / Griezmann '24, Varane '27, Giroud '36, Mbappe '87)
Andorra – Islanda 0-2 (Bjarnason '22, Kjartansson'80)
Albania – Turcia 0-2 (Burak Yilmaz '21, '55)

Luni, 25 martie
Turcia – Moldova 19:00
Franţa – Islanda 21:45
Andorra – Albania 21:45

Grupa I

Kazahstan – Scoţia 3-0 (Pertskuch '7, Vorogovskiy '10, Zainutdinov '51)
Cipru – San Marino 5-0 (Sotiriou '19, '23 - penalty, Kousoulos '26, Efrem '31, Laifis '56)
Belgia – Rusia 3-1 (Tielemans '15, Hazard '45-penalty, '88 / Cheryshev '16)

Kazahstan – Rusia 0-4 (Cheryshev '19, 45+2, Dzyuba '52, Beysebekov '62 aut.)
San Marino – Scoţia 0-2 (McLean '4, Russell '74)
Cipru – Belgia 0-2 (Hazard '10, Batshuayi '18)

Grupa J

Liechtenstein – Grecia 0-2 (Fourtounis '45+1, Donis '80)
Italia – Finlanda 2-0 (Barela '7, Kean '74)
Bosnia-Herţegovina – Armenia 2-0 (Krunic '33, Milosevic '80)

Marţi, 26 martie
Armenia – Finlanda 19:00
Italia – Liechtenstein 21:45

Bosnia-Herţegovina – Grecia 21:45.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre:
Modifică Setările