VIDEO FC Braşov a revenit de la 0-1 şi a câştigat cu 3-2 jocul cu Chiajna

0
Mugurel Buga a egalat pentru FC Braşov

Belu a deschis scorul în minutul 48, dar Buga Oltean şi Batin au întors rezultatul în favoarea echipei FC Braşov. Popovici a marcat golul de 3-2.

FC Braşov a câştigat cu 3-2  partida cu Concordia Chiajna din etapa a 21-a a Ligii 1. După 0-0 la pauză, oaspeţii au deschis scorul prin Belu. "Stegarii" au ripostat rapid şi au întors soarta meciului prin golurile marcate de Buga (minutul 54), Oltean (64) şi Batin (86).

La una din ultimele faze ale meciului Popovici a mai redus din hadicap, stabilind scorul final: 3-2 pentru Braşov. La această fază, Mutu, portarul Braşovului, s-a accidentat, dar gazdele epuizaseră toate schimbările. În poartă a intrat Paul Batin pentru ultimele faze ale partidei.