VIDEO Craiova l-a plâns pe Ilie Balaci: momente emoţionante la meciul cu FCSB. Oltenii au câştigat derby-ul cu 2-1

0
Chipul lui Ilie Balaci, pe steagurile fanilor FOTOGRAFII Mediafax

În ziua în care Ilie Balaci a murit, Craiova a jucat acasă cu FCSB, iar întreg stadionul i-a adus un ultim omagiu mareului fotbalist român. Oltenii au primit gol chiar în minutul 8, când aveau pregătit un moment special în memoria lui Balaci.

Jucătorii şi arbitri partidei dintre CSU Craiova şi FCSB au intrat pe teren cu tricouri negre, imprimate cu imaginea lui Ilie Balaci. S-a ţinut un moment de reculegere în memoria mareului fotbalist şi mulţi dintre spectatori erau cu lacrimi în ochi.

Fanii Craiovei au avut un moment în memoria lui Balaci şi în minutul 8, numărul purtat pe tricou de Ilie în perioada Craiovei Maxima. Ca o coincidenţă stranie, chiar în acel minut, Kelici şi-a marcat în proprie poartă şi era 1-0 pentru FCSB

Oltenii au reuşit să revină pe tabelă în partea a doua, când Koljic a restabilit egalitatea în minutul 50.

În minutul 72, oltenii au trecut în avantaj, prin reuşita lui Fedele.

În minutul 87, Morais a fost eliminat pentru un henţ comis pe linia porţii, dar lovitura de pedeapsă executată de Koljic a fost scoasă de Bălgărădean.