VIDEO Cea mai mare ratare din istoria fotbalului? Fază de cascadorii râsului în campionatul algerian

0
Yachir (stânga)

Faza despre care vorbim s-a petrecut în minutul 45 al partidei dintre MC Alger şi CR Belouidzad, din prima ligă a campionatului algerian.

În minutul 45, scorul era 1-0 pentru MC Alger, iar un fundaş al oaspeţilor a tirmis o pasă înapoi către portar. Acesta a preluat mingea, după care a călcat pe ea şi s-a împiedicat, precum un portar din Dvizia Onoare. Pe fază, Ali Sami Yachir s-a trezit cu mingea în faţa porţii goale.

Doar că atacantul a trimis mult pe lângă poartă, dând vina pe gazon. Comentatorul a izbucnit în râs, iar fotbalistul şi-a cerut scuze suporterilor pentru această ratare.

Din fericire pentru el, echipa sa a câştigat cu 2-1, aşa că a fost iertat pentru "isprava" sa.

Ali Samir Yachir nu e chiar un "nimeni" în fotbalul algerian, el jucând sezoane bune în Franţa, la echipe precum Montpellier sau Strasbourg. Cu toate acestea, el nu a înscris niciun gol pentru formaţiile amintite. Explicaţia e mai jos.