VIDEO Şumudică, debut catastrofal în Turcia: echipa românului a fost zdrobită, la Istanbul, pe terenul lui Galatasaray

Marius Şumudică

Fostul tehnician al Astrei, ajuns acum la Kayserispor, a ameninţat înainte de prima etapă din campionatul Turciei că vrea să dea lovitura şi să învingă cea mai cunoscută grupare din prima ligă.

Ştiri pe aceeaşi temă

Din păcate pentru Şumudică, meciul a arătat o diferenţă uriaşă între ce a vrut el şi ce a putut Kayserispor. Pe „Türk Telekom“, elevii românului au fost pradă uşoară pentru Galatasaray.

La pauză a fost 3-1, după ce Cigerci (16) a deschis scorul, Gulen a egalat (29), iar Belhanda (35) şi Gomis (37) au înscris şi ei în poarta lui Silviu Lung jr. După pauză, Kayserispor l-a avut eliminat pe Tiago Lopes, fost fotbalist la CFR Cluj, în minutul 85, iar Galatasary a mai înscris o dată, prin acelaşi Gomis (87).

La Kayserispor, Lung jr, Săpunaru, Tiago Lopes şi Rick Boldrin, foşti jucători în Liga I, au fost titulari. Ultimul a fost schimbat la pauză, după ce a încasat un „galben“ în minutul 18.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: