VIDEO În sfârşit, Andone! Atacantul român a spart gheaţa la Deportivo

0

Atacantul echipei Deportivo La Coruna, Florin Andone, a marcat un gol în meciul terminat la egalitate, scor 1-1, sâmbătă, în deplasare, în compania formaţiei Granada, în etapa a XI-a a campionatului Spaniei.

Andone, integralist la oaspeţi, a înscris în minutul 64. Pentru Granada a marcat Tyton '81 (autogol).

Este primul gol marcat de Andone pentru noua sa echipă după mai bine de 900 de minute de secetă şi a picat la ţanc pentru moralul românului, chiar înaintea partidei cu Polonia.

Un gol  a reuşit şi Cosmin Moţi n partida pe care echipa sa, Ludogoreţ Razgrad, a câştigat-o, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), în faţa formaţiei ŢSKA Sofia, antrenată de Edward Iordănescu, în etapa a XIII-a a campionatului bulgar.Moţi, care a jucat tot meciul, a marcat în minutul 62.

Atacantul Claudiu Keşeru a primit un cartonaş galben în minutul 59 şi a fost schimbat în minutul 81 la Ludogoreţ Razgrad.Primul gol al învingătorilor a fost înscris de Wanderson, în minutul 28, în timp ce pentru oaspeţi a punctat Culma, în minutul 90+2, informează  news.ro.