Victorie pentru FCSB în meciul cu Sepsi: două goluri în ultimele 10 minute. Gazonul de pe Arena Naţională e „praf“

0
Ovidiu Popescu a scos un penalty, pasa sa fiind oprită cu mâna de Iovanovici FOTO Mediafax

FCSB a trecut cu 2-0 de Sepsi Sfântu Gheorghe în etapa a cincea din Liga I. Gnohere a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 81, iar Florinel Coman a închis tabela din lovitură liberă.

Formaţia FCSB a învins, duminică, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a cincea a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Gnohere '81 (penalti) şi Coman '84.

Edy Gnohere a transformat o lovitură de la 11 metri acordată un un henţ al lui Jovanovici.

Coman a marcat din lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri.

FCSB: Bălgrădean - Jakolis, Bălaşa, Morais, Alex Stan - Popescu, Qaka (Moruţan '46) - Man, Daniel Benzar (Teixeira '67), Fl. Coman - Rusescu (Gnohere '46). Antrenor: Nicolae Dică

Sepsi Sfântu Gheorghe: Csaba - De Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Vaşvari, Velev - Mensah (Hamed '54), I. Fulop (Simonovksi '78), Drăghici - Tandia (Dodoi '72). Antrenor: Eugen Neagoe

Meciul a scos încă o dată la iveală problemele cu gazonul de pe Arena Naţională. Suprafaţa de joc este jenantă, cu brazde care sar la fiecare incursiune a unui jucător. „N-am mai jucat pe un teren aşa de prost de la copii şi juniori“, a declarat Alexandru Stan, noul jucător al celor de la FCSB.