Victorie fabuloasă pentru Răzvan Lucescu în Liga Campionilor: echipa sa a revenit de la 0-2 şi a câştigat meciul

0

Răzvan Lucescu a reuşit un mic miracol în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Echipa sa, PAOK Salonic, a revenit de la 0-2 în disputa cu Spartak Moscova.

Popov ‘7 şi Promes ’17 au deschis scorul pentru Spartak Moscova în meicul de la Salonic, dar echipa lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, nu a depus armele.

Prijovici ’29 (penalti), Limnios ’37 şi Pelkas ’44 au întors scorul până la pauză.

După o repriză fabuloasă, cu cinci goluri, în partea a doua nu s-a mai marcat niciun gol, astfel că PAOK a cîştigat cu 3-2.

Returul este programat marţi, 14 august, la Moscova.

Dacă va trece de Spartak Moscova, PAOK va juca în play-off-ul LC cu Benfica Lisabona sau Fenerbahce. Echipa care va pierde dubla va ajunge în grupele Ligii Europa.