Uruguay - Argentina, în sferturile Copei America!

0

Echipa naţională a Uruguayului s-a calificat în sferturile de finală ale Copei America, după ce a învins cu 1-0 naţionala Mexicului, azi-noapte, prin golul fostului jucătorul al CFR-ului, Alvaro Pereira.

Fundaşul lui FC Porto a marcat în minutul 15, fiind la a doua reuşită la această ediţie a întrecerii sudamericane.

"Celeştii" vor avea parte de un meci de foc, în faţa naţionalei ţării gazdă, Argentina, ambele echipei fiind cotate printre marile favorite la câştigarea turneului.

Mexicul este marea decepţie, terminând grupa C pe locul 4, fără niciun punct acumulat. În celălalt meci al serii, Chile a învins Peru, cu 1-0, prin autogolului lui Diaz, din minutul 90. Ambele echipei s-au calificat în sferturile de finală.