Ungurii au dat lovitura în Liga Campionilor: Rezultat uriaş pentru campioana Ferencvaros

0
Cosmin Moţi
Cosmin Moţi

Dacă CFR Cluj, campioana României, a avut mari emoţii pentru a trece de Astana (Kazahstan), în schimb, ungurii au eliminat o adversara redutabilă, iar asta cu o dublă victorie.

Campioana Bulgariei a înregistrat o mare contraperformanţă în turul I preliminar al Ligii Campionilor.

Ludogoreţ, la care sunt legitimaţi românii Moţi, Dragoş Grigore, Adi Popa şi Keşeru, a fost învinsă de Ferencvaros (Ungaria), atât în tur, cât şi în retur, pe teren propriu: 1-2 şi 2-3!

Miercuri, în partida de la Razgrad, la Ludogoreţ au jucat Moţi şi Keşeru (introdus în minutul 46). Primul a fost eliminat, văzând direct „roşu“, în minutul 82.

Ludogoreţ îşi va continua acum parcursul în turul II preliminar al Ligii Europa.