Ultimele meciuri din grupele Ligii Europa. Chiricheş şi Radu Ştefan sunt calificaţi, Tătăruşanu speră diseară

Ultimele meciuri din grupele Ligii Europa. Chiricheş şi Radu Ştefan sunt calificaţi, Tătăruşanu speră diseară

Vlas Chiricheş

În această seară sunt programate ultimele meciuri din grupele Ligii Europa, competiţie în care au evoluat mai mulţi jucătoro români.

Ştiri pe aceeaşi temă


LIGA EUROPA, Etapa 6
Grupa A
Fenerbahce - Celtic 20.00, DolceSport 4
Ajax Amsterdam - Molde 20.00
Clasament: 1. Molde 10p, 2. Fenerbahce 8p, 3. Ajax 6p, 4. Celtic 2p.
Grupa B
Bordeaux - Rubin Kazan 20.00
FC Sion - Liverpool 20.00, DolceSport 2
Clasament: 1. Liverpool 9p, 2. Sion 8p, 3. Rubin Kazan 5p, 4. Bordeaux 3p.
Grupa C
Gabala - FC Krasnodar 20.00
Dortmund - PAOK Salonic 20.00, DolceSport 3
Clasament: 1. Krasnodar 10p, 2. Dortmund 10p, 3. PAOK 4p, 4. Gabala 2p.
Grupa D
Midtjylland – FC Bruges 20.00
Napoli – Legia Varşovia 20.00
Clasament: 1. Napoli 15p, 2. Midtjylland 6p, 3. Bruges 4p, 4. Legia 4p.
Grupa E
Rapid Viena - Dinamo Minsk 20.00
Viktoria Plzen - Villarreal 20.00
Clasament: 1. Villarreal 12p, 2. Rapid Viena 12p, 3. Plzen 3p, 4. Dinamo Minsk 3p.

Grupa F
Liberec – Marseille 20.00
Groningen – Braga  20.00
Clasament: 1. Braga 12p, 2. Marseille 9p, 3. Liberec 7p, 4. Groningen 1p.
Grupa G
Dnipro - Rosenborg 22.05
St. Etienne - Lazio 22.05
Clasament: 1. Lazio 13p, 2. St. Etienne 8p, 3. Dnipro 4p, 4. Rosenborg 2p.
Grupa H
Sp. Lisabona - Beşiktaş 22.05, DolceSport 2
Skenderbeu - Lokomotiv 22.05
Clasament: 1. Beşiktaş 9p, 2. Lok. Moscova 8p, 3. Sporting 7p, 4. Skenderbeu 3p.
Grupa I
Fiorentina - Belenenses 22.05, DolceSport 3
Lech Poznan – FC Basel 22.05
Clasament: 1. Basel 10p, 2. Fiorentina 7p, 3. Lech Poznan 5p, 4. Belenenses 5p.
Grupa J
Anderlecht - Qarabag 22.05
Tottenham – AS Monaco 22.05, DolceSport 4
Clasament: 1. Tottenham 10p, 2. Anderlecht 7p, 3. Monaco 6p, 4. Qarabag 4p.
Grupa K
APOEL Nicosia – Sparta Praga 22.05
Asteras - Schalke 22.05
Clasament: 1. Schalke 11p, 2. Sparta Praga 9p, 3. Asteras 4p, 4. APOEL 3p.
Grupa L
Partizan - Augsburg 22.05
Ath. Bilbao – AZ Alkmaar 22.05
Clasament: 1. Bilbao 12p, 2. Partizan 9p, 3. Augsburg 6p, 4. Alkmaar 3p.
 

Jucătorii români angrenaţi în competiţie sunt Chiricheş (Napoli), Radu Ştefan (Lazio), Tătăruşanu (Fiorentina), Goian (Asteras), Vlad (Dnipro) şi Florescu (Qabala)

 

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre:
Modifică Setările