Ultima calificată în Liga Europa se decide în ultima etapă a play-out-ului. Rezultatele de azi măresc suspansul

0

CS Universitatea Craiova şi CSMS Iaşi sunt cele două echipe care-şi păstrează intacte şansele de a prinde ultimul loc calificant în preliminariile Ligii Europa din noul sezon.

CS Universitatea Craiova a fost învinsă cu scorul de 4-0 de CFR Cluj, în ultimul meci al etapei a XIII-a a play-out-ului Ligii I şi nu mai depinde doar de ea pentru a încheia pe primul loc, care asigură participarea în Liga Europa. Golurile clujenilor au fost marcate de Camora '53, Jakolis '58, '61 şi Petrucci '63.

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, Larie, A. Mureşan, Camora – Petrucci, Gomelt (C. Lopez '52), Ruiz (L. Goian '76) – Jakolis, Bud (Beleck '71), Nouvier. Antrenor: Antonio Conceicao.

CS Universitatea Craiova: Popescu – Achim, Popov, Iliev, Vătăjelu – Zlatinski, Madson (Mateiu '8), Bancu – Nuno Rocha (R. Petre '80), Hergheligiu (Măzărache '57), Băluţă. Antrenor: Daniel Mogoşanu.

CSMS Iaşi a terminat la egalitate, scor 1-1 cu FC Botoşani. Oaspeţii au deschis scorul prin Ngadeu, în minutul 7, gazdele reuşind egalarea prin Golubovici, în minutul 47.

CSMS Iaşi: Grahovac - Creţu, Sarici, Frăsinescu, Ţigănaşu - Llullaku (Bosoi '33), Mitici, Enescu, V. Gheorghe (Nuno Viveiros '80) - A. Cristea, Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

FC Botoşani: Iliev - Dimitrov, Ngadeu, Miron, Muşat (Patache '85) - Bordeianu, Vaşvari - Ivanovici, Hadnagy (D. Roman '90+3), Cabrera - Matulevicius (Bujor '84). Antrenor: Leo Grozavu.