Torje se scufundă în Spania: a intrat pe teren când scorul era 1-0 şi a fost umilit împreună cu colegii săi

0

Cel mai bun fotbalist român din noua generaţie e aproape de retrogradare în La Liga. Luni seară, „piticul“ a participat la un meci în care formaţia sa a fost „măcelărită“.

Gabi Torje a început pe bancă în partida pe care Granada a disputat-o, în deplasare, la Sevilla. Gazdele au deschis scorul prin Kondogbia (32), care a fructificat o pasă dată de Rakitici.

După pauză, tehnicianul Juan Anquela l-a aruncat pe Torje în luptă, în minutul 67, în speranţa că Granada va smulge măcar un punct. Nu s-a întâmplat aşa. În schimb, la patru minute după intrarea românului pe teren, Negredo a făcut 2-0 din pasa aceluiaşi Rakitici. Seara nefastă a celor de la Granada s-a încheiat, atunci când Medel a stabilit scorul final, 3-0, cu o reuşită în minutul 75.

După acest rezultat, Granada a coborât pe locul 17 din 20, ultimul care asigură menţinerea în prima ligă. Echipa lui Torje are un avans de trei puncte faţă de locul 18, ocupat de Osasuna, prima formaţie care se află sub linia salvării.