Tineret fără speranţe

Românii au avut o evoluţie modestă

Reprezentativa Under 20 a României, condusă de Emil Săndoi, a pierdut ieri fără drept de apel în faţa Cehiei, scor 0-3, într-un meci amical disputat la Ploieşti.

Oaspeţii au înscris încă din minutul 5 şi au mai punctat de două ori până la pauză. Românii au avut o evoluţie modestă, chiar dacă cehii au folosit o echipă Under 21. Antrenorul nostru a folosit o echipă mai tânără, pentru că oricum selecţionata Under 21 a ratat calificarea la Europeanul din 2013.

Emil Săndoi a început meciul în următoarea formulă: Buzbuchi (Viitorul Constanţa) - Serediuc (CS Otopeni),  Creţu (CSM Iaşi), Fl. Ilie (Poli Timişoara), Toşca (Săgeata) - Gugu (Tg. Mureş), Florean (FC Bihor), Romario Benzar (Viitorul Constanţa) - Mărkuş (FC Bihor), N. Stanciu (FC Vaslui), Cârstocea (Viitorul Constanţa).

Au mai jucat: Dăruială (Poli Timişoara), L. Dobre (Sportul), Băluţă (Chindia), Roman (Petrolul) şi Şerban (Chindia)

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: