Tecău şi Rojer strălucesc la Madrid: Victorie dramatică la dublu! Câte meciuri ar trebui să mai câştige pentru a lua trofeul

0
Rojer - Tecău

După ce au trecut de o pereche legendară în prima zi, eliminându-i pe fraţii Bryan, astăzi, cuplul româno-olandez a avut nevoie, din nou, de super tiebreak pentru a avansa în competiţie.

Tecău şi Rojer au câştigat ultimul trofeu, anul trecut, însă dau semne că sunt într-o revenire de formă, odată cu începerea sezonului de zgură.

Astăzi, în optimile de la Madrid, cei doi au învins perechea formată din Edmund şi Skupski, scor 6-2, 6-7, 10-5. Meciul a durat o oră şi 21 de minute.

În sferturi, Tecău şi Rojer vor întâlni perechea care se va impune în duelul Carballes Baena / Munar - Demoliner / Medvedev.

Astfel, Horia şi „Jules“ sunt la trei victorii de un mare triumf care le-a creşte moralul înainte de French Open.