Teatrul Viselor spulberate! Manchester United, eliminată de Sevilla din Liga Campionilor! Roma merge mai departe

Ben Yedder a calificat-o pe Sevilla în sferturi FOTO UEFA.com

AS Roma şi FC Sevilla s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce le-au depăşit pe Şahtior Doneţk, respectiv Manchester United.

Ştiri pe aceeaşi temă

AS Roma este în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, echipa capitolină reuşind să câştige meciul de acasă cu Şahtior Donţek cu 1-0. Golul lui Dzeko din minutul 52, după o pasă a lui Strootman, a decis calificarea. În tur, „minerii“ câştigaseră cu 2-1.

Bomba serii a venit de pe Teatrul Viselor din Manchester. Echipa lui Jose Mourinho a pierdut cu 2-1 în faţa Sevillei, după ce în tur scosese un 0-0. Meciul s-a tranşat în patru minute, cu o dublă a lui Ben Yedder, care a punctat în minutele 74 şi 78. Golul lui Lukaku din minutul 84 nu a mai contat.

Miercuri seara se joacă partidele retur ale disputelor Barcelona - Chelsea, 1-1 în tur, şi Beşiktaş - Bayern, 0-5 în tur. S-au mai calificat în sferturi Manchester City, Liverpool, Juventus şi Real Madrid.