Surpriză uriaşă la Dubai: Halep a scăpat de una dintre cele mai periculoase jucătoare cu care se putea întâlni în finală

0
Angelique Kerber

Simona Halep (2 WTA) îşi continuă parcursul la Dubai Tennis Championship, acolo unde alte favorite cad pe capete.

După Elise Mertens (16 WTA), Kiki Bertens (8 WTA), Naomi Osaka (1 WTA), Daria Kasatikina (14 WTA) sau Caroline Garcia (20 WTA), încă un nume mare a părăsit turneul de la Dubai.

Angelique Kerber (7 WTA), o posibilă adversară pentru Simona Halep în finală, a fost învinsă, astăzi, în optimi de Su-Wei Hsieh (31 WTA), scor 7-5, 4-6, 0-6. Echilibrul partidei s-a rupt în al 8-lea game din setul doi. De la 4-4 până la finalul meciului, Kerber a pierdut opt game-uri la rând!

Taiwaneza Su-Wei Hsieh va juca în sferturi cu Riske (51 WTA) sau cu Pliskova (5 WTA).