Steaua a fost învinsă de Concordia Chiajna, scor 1-0, în Liga I

0
Laurenţiu Reghecampf

Echipa Steaua Bucureşti, vicecampioana Ligii I, a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0, de formaţia Concordia Chiajna, în etapa a XVI-a a sezonului 2016-17.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Neluţ Roşu, de la şase metri, cu capul, în minutul 23.

Concordia: Bălgrădean - Koenders, Albu, Tincu, Melinte - Roşu, Costin, Cristescu - Grădinaru, Răducanu (Padovani '65), Constantinescu (Ciobanu '12, Cristea '90). Antrenor: Emil Ursu

Steaua: Niţă - Ov. Popescu (Man '31), Moke, Toşca (Bourceanu '31), Momcilovic - Sulley, Pintilii (Tudorie '65) - Enache, Boldrin, De Amorim - Popa. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Meciul a fost arbitrat de Adrian Viorel Cojocaru, ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Marius Cristian Marchidanu. Arbitru de rezervă a fost George Rădulescu, iar observatori Laszlo Sajtos şi Imilian Şerbănică.

”Rămas bun, fratele nostru”, a fost mesajul purtat de jucătorii Stelei înainte de începerea meciului pentru Daniel Prodan. La debutul partidei s-a ţinut un minut de reculegere pentru Prodan.