Steaua Bucureşti a remizat cu Sparta Praga, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor

0

Echipa cehă Sparta Praga şi Steaua Bucureşti au terminat la egalitate, 1-1, pe Stadionul Letna, în prima manşă a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Partida retur va avea loc la 3 august, de la ora 20.45, pe Arena Naţională din Bucureşti.

Sparta Praga a deschis scorul prin Sural, în minutul 35, Steaua Bucureşti reuşind egalarea prin Stanciu, în minutul 75.

Sparta Praga: Bicik - Holek, Brabec, Kadlec - Zahustel (Costa '80), Dockal, Frydek, Cermak (Matejovsky '63), Konate - Sural (Fatai '59), Lafata. Antrenor: Zdenek Scasny.

Steaua Bucureşti: Niţă - Enache, Tamaş, Toşca, Momcilovici - Pintilii, Achim (D. Popescu '89) - Aganovici (Muniru '62), Stanciu, Tudorie (Ad. Popa '56) - Golubovici. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Arbitri: Daniel Siebert (central) - Jan Seidel, Dominik Schaal (asistenţi) - Benjamin Cortus (rezervă).

Observator de arbitri a fost turcul Murat Ilgaz, iar irlandezul Peadar Ryan va fost delegat UEFA.