Slavia Praga ratează victoria cu Inter în prelungiri. Ce a făcut Nicuşor Stanciu

0

Slavia Praga a debutat, marţi, cu o remiză în grupele Champions League, partida cu Internazionale Milano finalizându-se cu 1-1.

Cu Nicuşor Stanciu titular integralist, Slavia Praga a obţinut o remiză în faţa lui Inter, reuşita inaugurală purtând semnătura nigerianului Peter Olayinka (64'). Tabela a fost închisă de italianul Nicolò Barella, care a reuşit să egaleze în prelungiri (90+2').

Mijlocaşul român a avut trei ocazii de a înscrie, niciuna însă concretizată. La scurt timp după startul reprizei secunde, Stanciu a fost autorul a două şuturi periculoase, amândouă fiind întâmpinate cu intervenţii de succes din partea goalkeeper-ului italienilor.

Slavia Praga şi Inter fac parte dintr-o grupă „de foc”, alături de FC Barcelona Borussia Dortmund.