Simona Halep, uluită de ce s-a întâmplat în meciul anului de la Wimbledon. Ce mesaj a transmis ea la finalul lui

0

Simona Halep a fost eliminată în turul al treilea de la Wimbledon şi a revebit acasă, de unde urmăreşte partidele din fazele finale.

Simona a văzut ieri partida dintre Rafael Nadal şi Juan Martin Del Potro, meci socotit de specialişti partida anului în tenis. Nadal şi Del Potro au făcut şi ei un meci mare. Rafa s-a impus, la capătul unei dispute pe muchie de cuţit, scor 7-5, 6-7(9), 4-6, 6-4, 6-4.

La fel ca şi Federer, care a ratat minge de meci în setul trei al disputei cu Anderson, spaniolul putea să îşi facă partida mult mai uşoară. A avut trei mingi de set la rând în setul secund, însă le-a irosit.

De acolo, ceva s-a rupt în jocul lui Rafa, care, pe fondul unui joc excelent al lui "DelPo" a pierdut tot mai mult teren. Numărul unu mondial a demonstrat însă încă o dată că are un moral de fier şi s-a agăţat de orice şansă, nu a cedat o secundă şi a reuşit o victorie mare, după o super-dispută. Simona Halep a postat pe Twitter imediat după finalul meciului:

"Cel mai bun meci pe care l-am văzut. Respect!"

The best match I’ve ever seen! Big respect!!!