Simona Halep, impasibilă la indicaţiile antrenorului Darren Cahill: „Dă cu racheta de pământ, fă ceva!“

0
Darren Cahill şi Simona Halep

Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Miami şi n-a reuşit să-şi apere punctele de anul trecut, când a ajuns în semifinale.

Halep a fost eliminată de Timea Bacsinsky, după 6-4, 3-6,2-6, arătând din nou un joc oscilant şi o cădere inexplicabilă în partea a doua a meciului. Halep a părut blocată psihic şi n-a mai reacţionat nici măcar la indicaţiile antrenorului Darren Cahill, care a încercat să o readucă în meci. La 3-0 în setul decisiv, australianul a coborât pe teren şi a vorbit cu Simona.

"Ce se întâmplă cu tine, spune-mi te rog ce nu merge, ce simţi? Trebuie să te implici mai mult şi să schimbăm ceva. Dă cu racheta de pământ, fă ceva! arată că vrei să câştigi şi nu o mai lăsa să conducă meciul!", i-a spus Cahill Simonei Halep. dar din păcate pentru ea jucătoarea noastră n-a ieşit din pasa proastă pe care o traversa.

*Halep la Miami: Bacsinszky a bătut-o pe Simona, iar apoi a avut un mesaj în limba română pentru fanii ei din tribune

Halep la Miami: CTP s-a prins de la primul set că românca va pierde. O analiză dură după eşecul cu Bacsinszky

*Simona Halep la Miami: rezumat de 11 minute care arată cum a „reuşit“ să piardă de la 1-0 cu Bacsinszky