Seară de coşmar pentru Pantilimon: a luat şase goluri de la Everton. Situaţia la zi a stranierilor din echipa naţională

0
Costel Pantilimon FOTO AP

Stranieri. Costel Pantilimon a fost titular în meciul pe care Sunderland l-a pierdut pe terneul lui Everton cu 6-2.

Stranierii români au avut evoluţii şi rezultate oscilante în weekend.

Costel Pantilimon. Titular în meicul pe care Sunderland l-a pierdut cu 6-2 pe terenul lui Everton. O seară de uitat pentru portarul român, care a fost trădat complet de apărare în acest joc. După primele 55 de minute scorul era egal, 2-2, dar gazdele s-au dezlănţuit din acel moment.

Ciprian Tătăruşanu. A apărat vreme de 71 de minute poarta Fiorentinei în victoria cu Frosinone, scor 4-1. Tătă a fost înlocuit în minutul 71 de tânărul Lezzerini, care a încasat golul oaspeţilor.

Răzvan Raţ. Titular în eşecul lui Rayo Vallecano, 1-0 pe terenul lui Eibar

Vlad Chiricheş. Rezervă neutilizată în Genoa - Napoli 0-0.

Gabriel Torje. Titular şi integralist în în Osmanlispor - Fenerbahce 0-1.

Bogdan Stancu. Titular şi integralist în Konyaspor - Trabzonspor 0-0.

Florin Andone. Atacantul român Florin Andone a marcat al doilea gol al echipei sale în succesul de acasă al Cordobei cu Gimnastic Tarragona, scor 2-0. Andone a plecat de la jumătatea terenului şi a driblat doi adversari, după care a şutat pe colţul scort. A fost al cincilea gol stagional pentru Andone, iar Cordoba este lider în divizia a doua spaniolă.  Florin Andone se regăseşte pe lista stranierilor convocaţi pentru amicalul selecţionatei României cu Italia (17 noiembrie la Bologna).