Scor ASTRONOMIC în Cupa României! Vezi ce echipă mâncat bătaie aseară cu....31-0!

0
Smiley Face
Smiley Face

Nimic nu avea să anunţe ceea ce avea să se întâmple aseară în Cupa României Timişoreana, într-un meci dealtfel echilibrat între o echipă de Liga a III-a şi una de Liga a II-a.

CS Buftea a fost umilită cu un scor astronomic de ACS Berceni, 31-0, adică un gol primit la trei minute! La pauză, scorul era de "doar" 12-0. "Noi ne-am pregătit exemplar pentru un meci cu o echipă de Liga a II-a. Nu este vina noastră că au desconsiderat competiţia. Este treaba lor!", a spus Ştefan Stana, preşedintele celor de la ACS Berceni pentru "Gazeta Sporturilor".

ACS Berceni

Iată rezultatele complete înregistrate ieri:

1. FCM Dorohoi (Botoşani) - FC BOTOŞANI (Botoşani) 3-4
Stadion: "1 Mai" (Dorohoi) (Vrabie 17, Şt. Nicolae 19, Ed. Sandu 93 / C. Dinu 30, Păcurar 31, Vaşvari 37 - pen., Mbella 71)
2. Foresta Mălini (Suceava) - RAPID CFR SUCEAVA (Suceava) 0-2
Stadion: "Comunal" (Mălini)(Negru - două)
3. FC ZAGON (Covasna) - FCM Bacău (Bacău) 5-1
Stadion: "Comunal" (Zagon)
4. SPORT CLUB BACĂU (Bacău) - Dunărea Galaţi (Galaţi) 2-1
Stadion: "Letea" (Bacău)
5. Unirea Casimcea (Tulcea) - DELTA TULCEA (Tulcea) 1-3
Stadion: "Comunal" (Casimcea)(Neacşu / Nanu - două, Pantelie)
6. FCM ALEXANDRIA (Teleorman) - FC Olt (Olt) 3-0
Nu se dispută.
7. Viitorul Axintele (Ialomiţa) - CF BRĂILA (Brăila) 0-2
Stadion: "Comunal" (Axintele)(Ad. Câmpeanu, Ochia)
8. CS AFUMAŢI (Ilfov) - CS Otopeni (Ilfov) 2-0
Stadion: "Comunal" (Afumaţi)(Velicu 65, Enache 82)
9. ACS BERCENI (Ilfov) - CS Buftea (Ilfov) 31-0
Stadion: "Comunal" (Berceni)(Ciochină 9, Mazarache 6, Pătraşcu 3, Fâşie 2, C. Sandu 2, Pivnicieru 2, Bereşoae 2, Ionică 2, Bănaru 2, plus un autogol)
10. FC Metaloglobus Bucureşti - DINAMO BUCUREŞTI II 2-4 la penalty-uri (0-0 în 120 minute)
Stadion: "Comunal" (Clinceni)
11. Concordia Chiajna II (Ilfov) - SPORTUL STUDENŢESC (Bucureşti) 0-3
Stadion: "Roşu" (Chiajna)(Lazăr, Ghinga, Novac)
12. CS BALOTEŞTI (Ilfov) - FC Astra 2 3-0
13. CONPET PLOIEŞTI (Prahova) - Chindia Târgovişte (Dâmboviţa) 2-1
Stadion: "Comunal" (Strejnic) / (Fatai 34, Dobrinoiu 63 / Verdeş 24)
14. FC CARACAL (Olt) - Alro Slatina (Olt) 2-1
Stadion: "Parc" (Caracal) (Preda 12, C. Niculescu 43 / Ene 62)
15. PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU 2 (Gorj) - CSM Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) 8-0
Stadion: "Municipal Sintetic" (Târgu Jiu)(S. Lupu 3, Unguru, Vlăduţi, D. Orac, Fărcăşanu, Avramescu)
16. Minerul Jilţ Mătăsari (Gorj) - DAMILA MĂCIUCA (Vâlcea) 5-6 la penalty-uri (2-2 în 90 de minute)
Stadion: "Minerul" (Mătăsari)
17. VOINŢA LUPAC (Caraş Severin) - FC Timişoara (Timiş) 3-0
18. ŞOIMII PÂNCOTA (Arad) - ACS Recaş (Timiş) 3-2 în prelungiri (2-2 în 90 de minute)
Stadion: "Comunal" (Pâncota) (Buruian 38, Lengyel 41, A Pârvu 97 / M. Enciu 45 - pen., Goge 90+2)
19. Naţional Sebiş (Arad) - FC UTA (Arad) 6-7 la penalty-uri (0-0 în 120 minute)
Stadion: "Naţional" (Sebiş)
20. FC OLIMPIA SATU MARE (Satu Mare) - FC Maramureş Univ. Baia Mare (Maramureş) 1-0
Stadion: "Olimpia" (Satu Mare)(Cr. Molnar 18)
21. Arena Alba Iulia (Alba) - VOINŢA SIBIU (Sibiu) 1-2
Stadion: "Dacia" (Mihalţ)(M. Florea 90+1 / Petrescu 37, D. Tătar 73)
22. FC SESO CÂMPIA TURZII (Cluj) - FC Unirea 2006 SA (Alba) 4-0
Stadion: "Mechel" (Câmpia Turzii)(Moţet 3, 18, R. Tarcea 42, S. Mărginean 80)
23. FC CISNĂDIE (Sibiu) - Corona Braşov (Braşov) 3-0
Stadion: "Textila" (Cisnădie)(Gombar 12, Şaucă 15, D. Rădoi 23)
24. Unirea Dej (Cluj) - AFC MUNICIPAL TÂRGU MUREŞ (Mureş) 0-1