Săpunaru - eliminat, Marica - slab, Mutu- neinspirat, Radu Ştefan - învins acasă

0

Sâmbătă n-a fost o zi insiprată pentru fotbaliştii români care evoluează în străinătate, prestaţiile lor, dar şi rezultatele obţinute de echipele la care activează fiind slabe.

MARICA a fost titular în partida Augsburg - Schalke 0-0, dar a jucat slab şi a fost înlocuit în minutul 78. El a primit şi un cartonaş galben, pentru lovirea unui adversar cu cotul în figură.

MUTU a jucat până în minutul 88 al meciului Evian - Ajaccio 1-1 şi a avut o ocazie mare de gol în prima repriză pe care a irosit-o cu seninătate.

SĂPUNARU n-a prins finalul partidei Zaragoza - Espanyol 0-0, deoarece a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene încasate până în minutul 82.

RADU ŞTEFAN şi Lazio au pierdur surprinzător acasă, în faţa lui Chievo, scor 0-1, ratând şanse a urca pe locul 2 în Serie A. Fundaşul a jucat până în minutul 74, în vreme ce la oaspeţi, Adrian Stoian a intrat pe teren în minutul 75.