„Să vă duceţi dracului cu toţii!“ Reacţie grosolană a Irinei Begu în timpul meciului cu Bianca Andreescu

0

Irina Begu a pierdut meciul cu Bianca Andreescu, din primul tur al turneului de la Miami, după ce a condus-o pe aceasta.

Begu a câştigat primul set cu 6-4 şi a avut în cel de-al doilea 5-1, dar Bianca a întors partida şi s-a impus cu 7-6, setul decisiv fiind o formalitate, scor 6-2 pentru canadiancă.

Enervată probabil de reacţia de simpatie a publicului la adresa adversarei, dar şi de faptul că lucrurile mergeau cât se poate de prost pentru ea, după ce avusese meciul în mână, Irina a avut o reacţie grosolană, surprinsă în direct de camerele de televiziune.

"Să vă duceţi dracului cu toţii", a părut că scapă ea printre dinţi, conform jurnalistului Cristian Oprean, care a povestit episodul pe o reţea socială.

Irina a pierdut al doilea meci consecutiv în faţa sportivei Bianca Andreescu, în decurs de numai două săptămâni.