S-au înecat la mal: Ce rezultate obţinuse România U19 până la înfrângerea cu Ucraina care a ruinat totul

0
RomaniaU19

Eşecul suferit de România U19 e cu atât mai greu de digerat cu cât, până la înfrângerea cu Ucraina U19, Măţan şi colegii săi aveau un bilanţ perfect în aceste preliminarii.

Puştii pregătiţi de Adrian Boingiu au ajuns în Turul de Elită, după 2-1 cu Grecia U19, 2-1 cu Rusia U19 şi 8-0 cu Gibraltar U19.

Apoi, în cele două jocuri dinaintea celui cu Ucraina U19, tricolorii mici au trecut de Serbia U19 (4-0) şi de Suedia U19 (2-1).

Ei aveau victoria în mâna şi cu şase minute înainte de încheierea ultimului meci, dar apoi totul s-a năruit.

De partea cealaltă, Ucraina U19 a reuşit al doilea succes obţinut în prelungiri, după ce şi în partida anterioară, cea cu Serbia U19, înscrisese golul victoriei în minutul 90+1.