S-a trezit Gicu Grozav! „Dublă“ a atacantului român în Rusia. Remiză pentru Dan Petrescu în China

0

Fotbalistul echipei Terek Groznîi, Gheorghe Grozav, a înscris două goluri în meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Anji Mahacikala, în etapa a XXII-a a campionatului Rusiei.

Grozav, integralist la gazde, a marcat în minutele 11 şi 26. Românul a primit un cartonaş galben în minutul 57.Al treilea gol al învingătorilor a fost înscris de Mbengue '87, iar pentru Anji au marcat Lazici '7 şi Boli '44.

Terek Groznîi se află pe locul 4 în clasament, cu 38 de puncte. Lider este ŢSKA Moscova, cu 43 de puncte şi un joc mai puţin, informează news.ro. .

Dan Petrescu, egal pe teren propriu

Jiangsu Suning, antrenată de Dan Petrescu,a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, în compania echipei Hebei Fortune, în etapa a treia a campionatului Chinei.Pentru echipa lui Dan Petrescu a marcat Ramires '22, iar pentru Hebei a punctat Mbia '59.

În clasament, Jiangsu este lider după trei etape, cu şapte puncte, urmată de Henan, tot cu 7 puncte şi Guangzhou, cu 6 puncte.