UPDATE Roland Garros, sub ameninţarea intemperiilor. Meciul  Simonei Halep este decalat, sunt şanse mari  să fie reprogramat pentru mâine

0
Halep

Meciul dintre Simona Halep si Amanda Anisimova, din sferturile de finala de la Roland Garros, ar putea incepe mai tarziu decât ora la care a fost programat.

UPDATE ORA 17.00 - A patra amânare a startului meciului. Următoarea încercare de a da drumul partidelor va fi la ora 17.30. Prognoza metero este însă foarte pesimistă, 15% şanse ca ploaia să se oprească

UPDATE ORA 16.30 - Încă o amânare anunţată de organizatori. Oficialii au anunţat ora 17.00

UPDATE ORA 16.00 -  Debutul partidei a fost decalat cu încă o jumătate de oră, pentru 16.30. Ploaia nu a contenit

UPDATE ORA 15.00 -  Începutul meciului a fost decalat cu o oră. La Paris plouă de aproximativ 2 ore.

Partida ar trebui să înceapă la ora 15:00 (ora Romaniei), însă la Paris este în vigoare, până la ora 17.00, cod galben de furtuni.

Mai mult, meteorologii anunţă că în capitala Franţei va ploua toată ziua, astfel că este destul de probabil ca meciul Simonei să fie amânat pentru mâine.

Conform aplicaţiilor care estimează starea vremii, la ora începerii meciului sunt 80% şanse de ploaie la Paris, acestea urmând să ajungă la 90% după ora 16 şi la 100% după ora 18.00

Citeşte şi

Halep, avertizată de un jucător legendar: De ce Simona poate cădea într-o capcană în meciul cu Anisimova

Halep, faţă în faţă cu o jucătoare care a scris istorie: Anisimova a reuşit deja o performanţă uluitoare în lumea tenisului

Halep, posibilă adversară de coşmar în finală: A batut-o pe Simona de două ori în acest an şi n-a pierdut niciun set la Paris

Darren Cahill, exasperat de organizatorii de la Roland Garros. Ce l-a nemulţumit pe australian