Rezultatele serii în Liga I. Remize obţinute în deplasare de Steaua şi Chiajna. Alibec, eliminat la debut!

0
Denis Alibec

Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată duminică, în deplasare, în compania echipei CFR Cluj, în etapa a XXII-a a Ligii I. De asemenea, FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, pe teren propriu, în compania Concordiei Chiajna.

FC Botoşani - Concordia Chiajna 1-1

Au marcat Laurenţiu Buş '71 pentru gazde şi Herea '19 (penalty) pentru oaspeţi.

FC Botoşani: Albuţ – Unguruşan, Miron, Cucu, Muşat – Vaşvari, Cârstocea (Bordeianu '35) – Roman, Herghelegiu (Târnovan '81), L. Buş – Elek (Moruţan '59). Antrenor: Leo Grozavu.

Concordia Chiajna: Bălgrădean – Bărboianu, Dobrosavlevici, Melinte, Bucurică, Albu, R. Costin – Ciobanu (Munteanu '55), Herea (Pena '72), Serediuc (Grădinaru '86) – M. Cristescu. Antrenor: Dan Alexa

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de asistenţii Ciprian Danşa şi Imre Bucsi. Andrei Antonie a fost arbitru de rezervă, iar Bogdan Buhuş observator.

CFR Cluj - Steaua 1-1

Deac a înscris în minutul 58, iar Alibec în minutul 16, din penalty.

În minutul 34, Nascimento a ratat un penalty acordat pentru o intervenţie a lui Achim la Larie.

În minutul 43, de la Steaua a fost eliminat  Alibec, după ce a primit al doilea cartonaş galben. Alibec a primit primul cartonaş pentru proteste şi pe al doilea pentru simulare. În minutul 72, a fost eliminat şi Ciprian Deac tot după ce a primit al doilea cartonaş galben (primul pentru simulare, al doilea pentru proteste).

CFR Cluj: Mincă - Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora - Sorsa (Omrani '46), Deac, Nascimento (Gomelt '45), Nouvier - Juan Carlos (Mureşan '85), Bud. Antrenor: Vasile Miriuţă

Steaua: Niţă - Bălaşa (Popescu '76), Moke, Tamaş, Momcilovici - Pintilii, Muniru - Jakolis (Enache '47), Achim (Gnohere '55), De Amorim - Alibec. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de asistenţii Mircea Orbuleţ şi Daniel Mitruţi. Ionuţ Coza a fost arbitru de rezervă, iar Zoltan Szekely şi Cristian Vasc observatori.