Remiză dramatică pentru FC Viitorul în meciul cu FC Argeş, graţie unui gol marcat în prelungiri

0
FOTO Facebook

Formaţia FC Viitorul a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a opta a Ligii I, în care a marcat ultimul gol din penalti, în minutul 90+2.

FC Viitorul a remizat cu FC Argeş, scor 2-2, datorită unui gol din penalti marcat în minutul 90+2

Au înscris Gaztanaga ’61 şi Ciobanu ‘90+2 (penalti) pentru gazde, respectiv Malele ’31 (penalti), ’57 pentru oaspeţi.

Penaltiul a fost acordat pentru un fault în careu comis de Matei, care a fost şi eliminat.

FC Viitorul: Cojocaru – Dussaut (Artean ’81), Mladen (Pitu ’81), Martinez, De Nooijer – Ciobanu, Gaztanaga, C. Matei (Casap ’66) – Stoian (Fernandes ’46), Luckassen (Fernandez ’26), Măţan. Antrenor: Ruben de la Barrera

FC Argeş: Micle – Tofan (Şerbănică ’66), Leca, Deslandes (Turda ’71), Muşat – Grecu, I. Şerban, Prepeliţă (Honciu ’79), G. Matei – Meza Colli – Malele (Ndiaye ’65). Antrenor: Ionuţ Moşteanu

Cartonaşe galbene: Mladen ’69 / Matei ’67, ‘90+1, Turda ‘76, Şerban '90+2, Şerbănică '90+2

Cartonaş roşu: Matei ‘90+1

Arbitri: Andrei Moroita – Radu Adrian Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu – Bogdan Dumitrache

Observator: Augustus Constantin