Reghecampf a pierdut acasă, iar Piţi îşi începe mandatul cu cinci puncte avans

0
Reghecampf e antrenor la Al Hilal

Duelul Victor Piţurcă - Laurenţiu Reghecampf, din Arabia Saudită, va începe cu un avantaj important de partea fostului selecţioner.

Asta deoarece, Al Hilal, formaţia pregătită de Reghecampf a pierdut un meci important pe teren propriu, 0-1 cu Al Shabab. Cu Mihai Pintilii titular şi integralist, Al Hilal s-a recunoscut învinsă printr-un gol încasat în minutele de prelungiri. Reuşita lui Chu-Young Park, fostul jucător al celor de la Arsenal, din minutul 90+1, a făcut ca trupa lui Reghe să se depărteze la cinci puncte de liderul Al Ittihad.

În aceeaşi etapă, noua echipă a lui Piţi a câştigat cu 2-1 deşi a fost condusă la pauză cu 1-0, şi are şapte victorii din şapte posibile. Derbyul românilor Al Ittihad- Al Hilal este programat pe 1 decembrie.