Record absolut de goluri într-un meci din Lique 2 din Franţa. De câte ori s-a marcat în Valenciennes - AS Beziers

0
gol

În liga secundă franceză, echipele Valenciennes si AS Beziers au oferit, vineri seara, unul dintre cele mai spectaculoase meciuri de fotbal ale anului.

5-6 a fost scorul final al partidei, iar cele 11 goluri marcate reprezintă un record absolut de la înfiinţarea ligii secunde franceze unice din anul 1993

Gazdele au condus cu 1-0, 3-2, 5-3, ultima dată în minutul 78, însă oaspeţii, care se luptă pentru evitarea retrogradării, au reuşit să întoarcă rezultatul în ultimele minute ale meciului.

Pentru Valenciennes au marcat Johann Ramare (min.13), Gaetan Robail (min.23), Florian Raspentino (min.29 - penalti si min.74) si Julien Masson (min.64), în timp ce pentru oaspeţi au punctat Aboubakary Kante (min.18, 19 si 85 - pen), Simon Gbegnon (min.61), Robin Taillan (min.79) si Ibrahim Savane (min.90).