Real Madrid şi Manchester City, victorii în ultimele meciuri din turul optimilor Ligii Campionilor

0
real Madrid

Echipa antrenată de Zinedine ZIdane a reuşit să iasă cu bine din deplasarea complicată de la Bergamo şi a învins, miercuri, scor 1-0 (0-0), echipa gazdă, Atalanta

Din lotul echipei madrilene au lipsit nouă jucători, între care Sergio Ramos, Eden Hazard, Dani Carvajal şi Karim Benzema. Singurul gol al meciului a fost marcat de Mendy, cu un şut din afara careului mare (foto), în minutul 86. Din minutul 18, gazdele au jucat cu un om mai puţin, Freuler fiind eliminat pentru un fault ca ultim apărător.

Într-un alt meci din aceeaşi fază a Ligii Campionilor, Manchester City a bifat a 19-a victorie consecutivă  în toate competiţiile, după ce. a învins, în deplasare, pe Puskas Arena din Budapesta, echipa germană Borussia Monchengladbach, cu scorul de 2-0 (1-0). Au marcat: Bernardo Silva '29, Gabriel Jesus '65.