Răzvan Marin şi Dennis Man au înscris în meciul Cagliari – Parma, scor 4-3, la care au fost rivali

0
Răzvan Marin şi Dennis Man au înscris în meciul Cagliari – Parma / FOTO Arhivă

Fotbaliştii Răzvan Marin (Cagliari) şi Dennis Man (Parma) au înscris câte un gol, sâmbătă seară, în meciul dintre echipele celor doi români, contând pentru etapa a a XXXI-a a campionatului Italiei. Cagliari, echipa gazdă, s-a impus cu scorul de 4-3, revenind după ce Parma a condus cu 2-0.

Man a marcat în minutul 60 pentru oaspeţi, iar Marin a înscris în minutul 66.

Parma a mai înscris prin Pezzella ‘5 şi Kucka ’31.

Pentru Cagliari au mai marcat, în afară de Marin, Pavoletti ’39, Pereiro ‘90+2 şi Cerri ‘90+4.

Răzvan Marin a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 30. Man a jucat până în minutul 72, iar celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a intrat pe teren în minutul 46.

Meciurile AC Milan – Genoa, Atalanta – Juventus, Bologna – Spezia, Lazio Roma – Benevento, Torino – AS Roma şi Napoli – Inter Milano se vor disputa duminică.