Războinica Halep! Simona s-a calificat în turul III la Australian Open, după un meci în care a demonstrat cine este!

0

Simona Halep şi-a demonstrat valoarea în partida cu Sofia Kenin, din turul al doilea al turneului de la Australian Open.

Simona a început bine, ea dominându-şi categoric adversara în primul set, terminat cu 6-3 după 34 de minute.

În cel de-al doilea, Halep a avut 3-0, dar apoi a slăbit ritmul şi a fost egalată la 3. S-a mers ulterior cap la cap până în tie-break, unde americanca a câştigat cu 7-5, trimiţând partida în decisiv.

Americanca şi-a adjudecat primul game, dar Simona a egalat. La 3-2 pentru Kenin, aceasta a reuşit breakul, dar Halep a întors meciul într-un moment în care se părea că  a pierdut controlul. A luptat admirabil şi a câştigat decisivul cu 6-4.

Meciul a durat două ore şi 31 de minute.

În turul al treilea, Simona o va întâlni sâmbătă pe Venus Williams.

CITEŞTE ŞI:

VIDEO Mama lui Halep a cucerit internetul: Cum a reacţionat la un moment crucial al meciului cu Kenin

CTP trage un semnal de alarmă: De ce Halep risca să fie sancţionată în meciul câştigat cu Sofia Kenin

Halep, lăudată pentru o prestaţie curajoasă de presa internaţională: Cele mai importante titluri după victoria cu Kenin

VIDEO Rezumatul unui meci remarcabil! Cum a întors Simona Halep soarta meciului cu Sofia Kenin

Halep, veste proastă de la Australian Open: Simona a făcut un anunţ îngrijorător la finalul meciului cu Kenin

Situaţie ciudată la meciul Simonei Halep. Nici organizatorii nu se aşteptau la asta

Halep, meci uriaş, sâmbătă, la Australian Open: Urmează Venus Williams! Simona a „măturat“ cu ea în ultimele întâlniri

Halep, încântătoare: Mats Wilander a dat un verdict categoric în privinţa meciului pe care Simona îl va juca, sâmbătă, cu Venus