Războinica Halep! Simona s-a calificat în turul III la Australian Open, după un meci în care a demonstrat cine este!

Simona Halep

Simona Halep şi-a demonstrat valoarea în partida cu Sofia Kenin, din turul al doilea al turneului de la Australian Open.

Ştiri pe aceeaşi temă

Simona a început bine, ea dominându-şi categoric adversara în primul set, terminat cu 6-3 după 34 de minute.

În cel de-al doilea, Halep a avut 3-0, dar apoi a slăbit ritmul şi a fost egalată la 3. S-a mers ulterior cap la cap până în tie-break, unde americanca a câştigat cu 7-5, trimiţând partida în decisiv.

Americanca şi-a adjudecat primul game, dar Simona a egalat. La 3-2 pentru Kenin, aceasta a reuşit breakul, dar Halep a întors meciul într-un moment în care se părea că  a pierdut controlul. A luptat admirabil şi a câştigat decisivul cu 6-4.

Meciul a durat două ore şi 31 de minute.

În turul al treilea, Simona o va întâlni sâmbătă pe Venus Williams.

CITEŞTE ŞI:

Halep, încântătoare: Mats Wilander a dat un verdict categoric în privinţa meciului pe care Simona îl va juca, sâmbătă, cu Venus

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: