Rapid Bucureşti a fost învinsă de SC Bacău, în play-off-ul Ligii a II-a

0

Echipa Rapid Bucureşti a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), de formaţia SC Bacău, în primul meci al rundei inaugurale a play-off-ului Seriei I a Ligii a II-a.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Vraciu '27 din penalti şi Drugă '90+3, în timp ce pentru gazde a înscris Rafa Jorda, în minutul 72. Rapid Bucureşti a jucat în inferioritate numerică din minutul 79, după eliminarea lui Kusnir. Partidele Dunărea Călăraşi - Academica Clinceni şi Dacia Unirea Brăila - Farul Constanţa se vor disputa sâmbătă, de la ora 11.00.

Meciurile din prima etapă a play-off-ului Seriei a II-a vor avea loc după următorul program: Chindia Târgovişte - FC Baia Mare (sâmbătă, ora 11.00), UTA  Bătrâna Doamnă - FC Braşov (sâmbătă, ora 12.00) şi Gaz Metan Mediaş - CS Mioveni (duminică, ora 15.00).