Drumul spre Amsterdam: programul complet şi televizările meciurilor retur din sferturile de finală ale Europa League

0
Mata şi colegii săi de la Chelsea au ca obiectiv câştigarea Europa League în acest sezon

Joi seara sunt programate meciurile din manşa retur a sferturilor de finală din Europa League. În afară de Benfica şi Chelsea, care sunt ca şi calificate în semifinale, restul echipelor au la dispoziţie încă 90 de minute pentru a-şi asigura prezenţa în careul de aşi.

Chelsea pare să aibă cea mai facilă misiune împotriva lui Rubin Kazan, după ce în tur, pe Stamford Bridge, londonezii au câştigat cu 3-1 şi sunt cu un picior în semifinale. Şi Benfica este favorită la calificarea, graţie victoriei obţinută în tur, pe teren propriu, cu Newcastle, scor 3-1.

Programul meciurilor de azi:

Rubin Kazan – Chelsea (în tur 1-3),ora 19.00, DolceSport 1;

Lazio – Fenerbahce (în tur 0-2), ora 22.00, Digi Sport 1;

Basel – Tottenham (în tur 2-2), ora 22.00, Digi Sport 3;

Newcastle – Benfica (în tur 1-3), ora 22.00, Digi Sport 2.

Vineri, 12 aprilie, va avea loc tragerea la sorţi a semifinalelor. Finala acestei ediţii a Europa League este programată în luna mai, pe stadionul „Amsterdam Arena”.