Probleme pentru Simona Halep la intrarea în setul decisiv al primului său meci de la Dubai

0
Halep

Simonei Halep nu-i priesc duelurile cu Ons Jabeur. După o oră de joc în partida sa de debut de la Dubai, constănţeanca a cerut îngrijiri medicale din cauza unor probleme la spate. Simona a avut probleme similare şi în precedentul meci direct cu tunisiana, în 2018, la Beijing, atunci când a şi abandonat la capătul primului set, cedat la 1.

Campioana din 2015 a turneului de la Dubai a cerut time-out medical, fiind masată în zona lombară, după ce tocmai reuşise să echilibreze disputa. Ons Jabeur câşltigase în doar 25 de minute primul set, reuşind 11 lovituri câştigătoare, însă românca şi-a adjudecat manşa secundă, 6-2.

În 2018, la capătul turneelor din China, Halep a fost diagnosticată cu hernie de disc.