Presa maghiară, îngrozită de ce a păţit Cristina Neagu: Descrierea fazei care a încheiat Euro pentru vedeta României

0
Neagu

Cristina Neagu (30 de ani) s-a „rupt“ în minutul 52 al meciului România – Ungaria, atunci când adversarele conduceau cu 27-26. Într-un final, fără Neagu pe teren, unguroaicele s-au impus la două goluri diferenţă.

Partida a fost umbrită însă de momentul groaznic în care Neagu s-a prăbuşit, suferind, după verdictul medicilor, o ruptură a ligamentelor încrucişate de la genunchiul drept.

Până şi adversara lui Neagu la faza din minutul 52 s-a speriat, atunci când a văzut cum a căzut Cristina. Mai mult, pe banca României au fost fete care au început să plângă, realizând cât de gravă e situaţia lui Neagu.

Jurnaliştii maghiari de la net.hr au descris, la rândul lor, faza care a încheiat Campionatul European pentru vedeta României: „Şoc la Nancy! Jucătoarele au început să ţipe şi să plângă când una dintre cele mai bune jucătoare din lume s-a accidentat“.