Piţurcă a încheiat sezonul cu o înfrângere. Fosta echipă a lui Reghecampf l-a bătut cu 4-1

0
Victor Piţurcă n-a rupt norii la arabi

Echipa Al Ittihad, antrenată de fostul selecţioner Victor Piţurcă, a ratat calificarea în finala Cupei Campionilor Arabiei Saudite.

În semifinale, Al Ittihad a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 4-1, de formaţia Al Hilal, fosta echipă a lui Laurenţiu Reghecampf

Mijlocaşul Lucian Sânmărtean a fost titular la Al Ittihad, dar a fost schimbat în minutul 13.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Digao '25, '74, Thiago Neves '71 din penalti şi Tae-Hwi Kwak '82, în timp ce pentru învinşi a înscris Fahd Al Muwallad, în minutul 35, din penalti.

În finala Cupei Campionilor Arabiei Saudite, Al Hilal va întâlni echipa Al Nasr, care a trecut, cu scorul de 2-1, de formaţia Al Taawon.