Pandurii Târgu-Jiu - Viitorul Constanţa: 1-1. Egalul care nu ajută pe nimeni

0
Florin Tănase, fotbalist legitimat la Viitorul Constanţa FOTO Mediafax

Partida dintre Pandurii Târgu-Jiu şi Viitorul Constanţa, disputată joi, s-a încheiat la egalitate, 1-1, ambele goluri fiind înscrise în a doua repriză.

Scorul a fost deschis de formaţia gazdă, prin Alex dos Santos (76'), iar egalarea a venit şase minute mai târziu, prin Florin Tănase.

Pandurii Târgu-Jiu  ocupă locul şapte în Liga I, având un bilanţ de 12 victorii, şapte remize şi 12 înfrângeri, iar etapa viitoare va întâlni Steaua, în deplasare.

De cealaltă parte, Viitorul Constanţa se află pe a 16-a poziţie şi a doua retrogradabilă, cu opt meciuri câştigate, 10 egaluri şi 13 partide pierdute, următoarea adversară fiind Petrolul Ploieşti, acasă.

FC Braşov a învins Corona şi s-a distanţat de zona retrogradării. Bruno Madeira, unicul marcator al meciului