Orlando Magic a produs surpriza câștigând la Miami Heat!

0
LeBron James şi Dwyane Wade

Echipa americană de baschet Orlando Magic s-a impus cu 99-96, noaptea trecută, pe terenul lui Miami Heat. Aceasta deși LeBron James și Dwyane Wade au condus cu o diferență de 24 de puncte la debutul celui de-al treilea ”sfert”!

Surpriză în NBA. Cu Howard (45 de puncte marcate) și Richardson (40p) în mare vervă, Orlando Magic a reușit să recupereze handicapul și să obțină o victorie surprinzătoare acasă la una dintre favoritele la câștigarea Ligii Profesioniste de Baschet din America de Nord. În ultimele 15 minute, oaspeții s-au impus cu un neverosimil 40-9!

Succesul lui Orlando a fost realizat deși James și Wade au înscris 29, respectiv 29 de puncte. Miami se află pe locul 2 în Conferința de Est, în timp ce Orlando ocupă poziția a patra.