Optimile Ligii Campionilor: Victorii pentru Juventus şi FC Sevilla

0

Echipa italiană Juventus Torino a învins, în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia portugheză FC Porto, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, în timp ce spaniolii de la FC Sevilla a trecut, pe teren propriu, de englezii de la Leicester City, scor 2-1.

Pentru Juventus Torino au marcat Pjaca '72 şi Dani Alves '74. FC Porto a jucat în inferioritate numerică din minutul 27, după eliminarea lui Alex Telles.

Pentru FC Sevilla au înscris Pablo Sarabia '26 şi Correa '62, în timp ce pentru Leicester City a marcat Vardy, în minutul 73. FC Sevilla a ratat un penalti prin Correa, în minutul 14.

Partidele retur din optimile de finală ale Ligii Campionilor se vor disputa la 7, 8, 14, şi 15 martie, a scris News.ro.