O nouă intervenţie importantă a lui Andrei Pavel la Simona Halep. Ce i-a cerut acesta jucătoarei sale să facă

0

Simona Halep a avut un prim set extrem de lejer în meciul cu americanca CiCi Bellis, după care  aurmat unul mult mai disputat.

După 6-0 în primul set, Halep a avut mai mult de furcă în setul al doilea.  În debutul acestuia, cele două jucătoare au reuşit câte un break, disputa fiind ceva mai echilibrată.

La scorul de 3-2 pentru Bellis, Halep a făcut un nou game uriaş. A salvat 6 mingi de break, în unele momente într-o manieră eroică, într-un game de 12 minute şi 30 de secunde.

S-a mers apoi cap la cap până la 4-4, unde Simona a reuşit un nou break. La 5-4 pentru ea, Halep l-a chemat din tribună pe Andrei Pavel, care a liniştit-o şi i-a dat câteva sfaturi: "Ştiu că te doare piciorul. Încearcă acum punct cu punct. iei un punct, apoi iei alt punct. Dacă dă şi ea bine, rămâi acolo Dai cross şi lung de linie. Trebuie să ai un plan la fiecare punct. Serveşti şi după aia te gândeşti unde trimiţi următoarea lovitură".

Simona şi-a însuşit foarte bine sfaturile lui Pavel şi a încheiat disputa în următorul game.

Vezi AICI când va avea loc meciul dintre Simona Halep şi Garbine Muguruza

Vezi AICI prima declaraţie a Simonei Halep, după meciul ce s-a calificat în semifinale

Misiune grea în semifinale! Simona Halep întâlneşte coşmarul jucătoarelor din România