Nişte derbedei: Huliganii şi-au făcut de cap pe „Arena Naţională“. Ce riscă tricolorii după acest spectacol grotesc

0
Golul lui Florin Andone a dat naştere la alte gesturi huliganice

Peste 50.000 de oameni au venit să vadă România - Spania. Din păcate, ca de obicei, printre ei s-au aflat şi huligani care au făcut România de ruşine.

Huliganii continuă să facă ravagii la meciiurile naţionalei şi nici partida cu Spania n-a fost una fără incidente dezgustătoare!

Încă înainte de primul fluier al întâlnirii, golanii din tribune au stricat momentul de reculegere ţinut în memoria fiicei lui Luis Enrique, decedată acum câteva zile după o luptă cu cancerul osos. În loc să tacă din gură, aşa cum se obişnuieşte în lumea civilizată, huliganii au cântat până au fost reduşi la tăcere de huiduielile oamenilor cu decenţă.

Apoi, startul partidei a fost întârziat,  fiindcă au fost aruncate torţe pe gazon. În fine, după golul de 2-1 marcat de Andone, câteva persoane au păstruns pe teren!

Aceste incidente vor fi notate în raportul observatorului şi România, fiind recidivistă, riscă să joace fără spectatori fie cu Norvegia (15 octombrie), fie cu Suedia (15 noiembrie).

Din păcate, apelul pe care l-am făcut peste tot, de a fi civilizaţi, a fost în zadar. Nu ştiu dacă cei din galerie au văzut că se ţine un moment de reculegere, riscăm să jucăm fără spectatori, e păcat. Cosmin Contra selecţioner România

Te-ar putea interesa şi:

VIDEO Huliganii fac România de ruşine: Presa mondială ne bate obrazul după ce momentul de reculgere a fost un fiasco

România - Spania: Presa iberică distruge trupa lui Contra. „Marca“, analiză dură: „România? N-a existat!“

România - Spania: Contra e mulţumit! „Nu ne-am făcut de ruşine şi am fost aproape de egal“. Analiza selecţionerului

România - Spania: Hagi a explicat unde s-a pierdut partida şi comentat prestaţia fiului său din repriza a doua

VIDEO România - Spania, o repriză jenantă, alta splendidă! Tricolorii au plătit pentru o apărare ridicolă