Nebunie în Franţa - Anglia, celălalt meci în grupa României la Euro U21. Două goluri, un autogol şi alte două penalty-uri ratate. Cum arată clasamentul grupei C

0
franta anglia

La Campionatul European de tineret, Franţa a învins Anglia, scor 2-1, în grupa C, din care face parte şi România. Francezii au ratat şi două lovituri de la 11 metri

Anglia a fost echipa mai bună în prima repriză şi a ratat multe oportunităţi de a marca, în timo ce Franţa a irosit o lovitură de la 11 metri prin Dembele (minutul 25).

Foden a deschis scorul în minutul 54, iar pentru Franţa au înscris Ikone '89 şi Wan-Bissaka '90+5, autogol.

Englezii au evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 63, când a fost eliminat Choudhury, în timp ce francezii au mai ratat o lovitură de la 11 metri prin Aouar, în minutul 66.

În celălalt meci al grupei, selecţionata de tineret a României a învins Croaţia, 4-1 (2-1), pe San Marino Stadium din Serravalle.

În următoarea etapă se vor întâlni, vineri, România - Anglia şi Franţa - Croaţia.