După victoria cu Anji, Mordovia lui Dorinel Munteanu a pierdut cu Zenit St. Petersburg în Rusia

0
Dorinel a avut parte de un program greu la debutul pe banca Mordoviei, meciuri cu Anji şi Zenit

După victoria incredibilă din prima partidă la cârma Morodviei Saransk, din etapa trecută (1-0 în faţa lui Anji), Dorinel Munteanu a trebuit să se recunoască învins de către o altă forţă a Rusiei, Zenit Sankt-Petersburg.

În meciul ce-a închis etapa a 21-a din Rusia, echipa lui Spalletti s-a impus la limită pe teren propriu, 1-0, prin reuşita lui Hulk (55). Din minutul 61, Mordovia a evoluat în inferioritate, ex-rapidistul Bozovici fiind eliminat pentru cumul de cartonaşe. La oaspeţi, Daniel Opriţa a intrat pe gazon în minutul 59.

După 21 de etape, Mordovia este pe penultimul loc, cu acelaşi număr de puncte ca şi lanterna Alania Vladikavkaz.